52 hodnocení

Korejský RED ženšen 6 letý

Ženšen je nejsilnějším posilujícím prostředkem asijské medicíny a je hodnocen jako nejúčinnější adaptogen.

Momentálně nedostupné
Kód: 1400
3 800 Kč 3 392,86 Kč bez DPH
Kategorie: Produkty
? Typ produktu: Výživové doplňky
BASAN RED - Ženšen:

Tato rostlina, která ve svém kořenu skrývá mnoho účinných látek, se již tisíce let užívá k dosažení lidské dlouhověkosti a podporuje dobrou fyzickou i psychickou kondici. Posiluje pět životně důležitých orgánů: játra, srdce, plíce, ledviny a slezinu a udržuje tak harmonii celého těla. Podporuje imunitu, zlepšuje cirkulaci krve a tvorbu červených krvinek. Reguluje krevní tlak, snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Působí proti únavě a stresu, zlepšuje paměť a podporuje potenci. Korejský ženšen je nejprostudovanější bylina na světě a nejúčinnější adaptogen. Obsahuje na 180 účinných látek. Korejský ženšen dokáže vyvážit imunitní systém, který poté funguje správně.

V čem spočívá imunita?

Základem vyvážené imunity jsou buňky Th1 a Th2, které by měly být v rovnováze. Pokud v ní nejsou, dochází ke vzniku nemocí. Při aktivním Th1 mohou vznikat autoimunitní onemocnění, glutenová intolerance nebo nedostatek vitamínu D. Naopak, pokud je aktivnější Th2, mohou se projevit nemoci jako astma, alergie, rakovina a ekzémy. A právě zde hrají velkou roli adaptogeny, které svému tělu dodáte pomocí ženšenu. Zajistí zvýšení přizpůsobivosti těla k fyzickému i psychickému stresu, odolnost vůči nemocem a jemně, ale velmi komplexně posílí váš organismus.

Basan Ginseng Gold má ochrannou známku pro evropský trh HACCP a je označen certifikací GMP (Good Manufacturing Practise), což vám garantuje, že daný výrobek má vysokou kvalitu a čistotu použitých surovin. Potvrzuje rovněž vysokou míru kontroly nad kvalitou celého procesu výroby.

Proč užívat Korejský Red ženšen?

 • Obsahuje 180 účinných látek
 • Posiluje imunitu
 • Posiluje správné fungování orgánů
 • Reguluje krevní tlak
 • Zlepšuje dobrou fyzickou a psychickou kondici
 • Zlepšuje cirkulaci krve
 • Pomáhá při tvorbě červených krvinek
 • Snižuje hladinu cukru v krvi
 • Snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu
 • Podporuje potenci
 • Zlepšuje paměť
 • Zpomaluje projevy stárnutí kůže a zabraňuje vzniku vrásek.
 • Používání: 1 Ampulka ráno nebo během dne.

Složení:

70% hlavní kořen

30% z ocásku kořene

Red Ginseng Extract, urified water, Isomaltooligosaccharide, Fructose corn syrup, Blueberry extract, Aronia extract, Nondigestible maltodextrin,

Ginseng berry extract, Grapefruit Seed Extract, Jujube extract

Jujuba plod -extrakt je známý jako činská datle. Jujuba je jako ženšen adaptogen a je zdrojem esenciálních a nenasycených mastných kyselin, aminokyselin, vitamínů a minerálů. Obsahuje vysoké množství vitamínu C.

Ženšen můžete užívat celoročně.

Historie

Účinky ženšenu pravého jsou známy již více než 5000 let. Zápisy z tohoto období dokumentují, že tradiční čínská medicína používala tento neobyčejný kořen jako zdroj vitality, síly, zdatnosti a dlouhého života. Již samotný název „ženšen“ znamená v čínštině „kořen života“, v českém překladu také známý jako Všehoj.

Jeden z prvních vědců zabývajících se ženšenem, konkrétně sibiřským druhem (Eleutherococcus), byl farmakolog Israel I. Brekhman, Ph.D., z Akademie věd bývalého Sovětského svazu. Díky němu vešel ve známost adaptogen, který naznačuje schopnost byliny zvýšit přizpůsobivost těla k fyzickému i psychickému stresu, zvyšuje odolnost vůči nemocím a jemně, ale velmi komplexně posiluje organizmus.

Od roku 1960 proběhly během 30 let stovky studií vedených Dr. Brekhmanem a jeho kolegy, které prokázaly, že tento ženšen odstraňuje únavu (bez podání kofeinu), zlepšuje fyzickou odolnost, odstraňuje poškození způsobené psychickým nebo fyzickým stresem, předchází vyplýtvání antistresových hormonů a zlepšuje paměť. V zásadě se Dr. Brekhman shoduje s bylináři z Asie, kteří již po staletí tvrdí, že ženšen je tonikum. Nejnovější výzkumy to ještě dále potvrzují.

Někteří američtí sportovci také začali ženšen užívat. Výzkum samozřejmě potvrdil, že rostlina skutečně zvyšuje sportovní výkon.

Cukrovka: ve Finsku bylo 36 lidem s právě zjištěnou cukrovkou typu 2 (nezávislých na inzulinu) podáváno buď placebo, nebo 100 nebo 200 miligramů ženšenového výtažku každý den. V porovnání s lidmi užívajícími placebo měli lidé z obou skupin užívajících ženšen lepší náladu, uspěli lépe při fyzických i psychologických testech a měli nižší hladinu cukru v krvi. Lidé užívající 200 miligramů ženšenu měli statisticky značně lepší výsledky než lidé s nižší dávkou.

Cukrovka je vážná indikace, která vyžaduje odbornou péči. Pokud byste chtěli do své léčby zahrnout ženšen jako doplněk ke své současné léčbě, poraďte se nejprve o takové možnosti se svým lékařem.

Ženšen by také mohl být vhodným doplňkem k léčbě rakoviny.

Impotence a snížená sexuální touha: korejští vědci podávali 90 mužům majícím potíže s erekcí jeden ze tří přípravků: placebo, antidepresivum (trazodon) nebo ženšen. U účastníků užívajících antidepresiva nebo placebo se ve 30 procentech zvýšila schopnost a síla erekce a sexuální touha, ale u lidí užívajících ženšen bylo zaznamenáno významné zlepšení v 60 procentech. Tento výzkum potvrdil tradiční přesvědčení Číňanů, že ženšen je mírné afrodiziakum.

Mužská neplodnost: na Římské univerzitě podávali vědci 30 mužům ve věku od 26 do 41 let s nízkým počtem aktivních spermií a 20 mužům s normálním počtem spermií 4 000 miligramů výtažku ženšenu denně. Po 3 měsících se počty aktivních spermií u neplodných mužů zvýšily o 93 procent, z 15 milionů na 29 milionů v jednom mililitru. U mužů s původně normálním počtem spermií se jejich počet zvýšil o 9 procent, tj. z 85 milionů na 93 milionů na jeden mililitr.

Poškození jater: ženšen chrání játra před ničivým vlivem alkoholu, drog a dalších jedovatých látek. V jednom experimentu podávali vědci podle předpokladů smrtelné dávky různých drog zvířatům, kterým byla předtím podávána ženšenová kůra. Většina zvířat přežila. V předběžné studii na lidech zlepšil ženšen funkci jater u 24 starších lidí trpících na cirhózu jater způsobenou alkoholem.

Ozařování: ženšen snižuje poškození buněk způsobené ozařováním. Ve dvou studiích byly zvířatům injekčně podány ochranné látky a pak byla vystavena ozařování o podobné intenzitě, jaká je užívána při rakovinné terapii. Ženšen měl nejlepší ochranné účinky při ochraně zdravých buněk před radiací. Z toho lze usuzovat na skutečnost, že tato léčivá bylina může být v průběhu ozařování při léčbě rakoviny velmi užitečná.

Ztráta chuti k jídlu: asiaté považují rostlinu za velmi užitečnou pro starší lidi. V průběhu stárnutí se schopnost cítit dotyk, chuť nebo vůni zhoršuje, a tím se snižuje i chuť k jídlu. Navíc se snižuje i schopnost střev vstřebávat výživné látky. Výsledkem je, že starší lidé mají nedostatek živin, což snižuje i jejich energičnost a reakceschopnost a následně se tím zvyšuje i pravděpodobnost onemocnění.

Kontraindikace: Nepřekročte denní dávku. Při předávkování může ženšen vyvolat bolesti hlavy, nespavost, nervozitu, zvýšení krevního tlaku a žaludeční problémy.

Vyhnout by se měli i těhotné ženy a kojící ženy. Konzultaci se svým lékařem by měli diabetici a pacienti, kteří užívají dlouhodobě léky.